Proč byste se měli dřít?

Vykopat větší díru do země vlastníma rukama není zrovna nic jednoduchého. Ne že by snad na to člověk potřeboval nějaké univerzitní nebo jinak špičkové vzdělání, to ne, ale jde spíš o to, že to dá pořádně zabrat lidskému tělu. Které na podobnou činnost musí vynaložit nemálo fyzických sil, jichž už se spoustě z nás, zlenivělých našinců, zpravidla nedostává.

buldozer

Ovšem jsou situace, kdy i my, pro něž je vysilující i dojít si od kanape do ledničky pro něco na chuť, nějakou takovou jámu vyhloubit potřebujeme. Důvodů, proč tomu tak je, může být nepřeberné množství; nemusíme být dokonce ani nějakými mafiány, toužícími někde v ústraní pohřbít tělo nepohodlného svědka nebo jiné zamordované osoby.

A co teď s tím, že?
Pokud má člověk aspoň špetku zdravého rozumu a nějakou tu příležitost, měl by raději vsadit na ruční výkopové práce, jež za něj udělá někdo jiný. Protože to je mnohem příjemnější a pohodlnější, než odhazovat vrchní vrstvu půdy s trávou, pak pracně rozkopávat podloží a třeba se i vláčet s těžkým kamením zpod rodné hroudy.

Sice to má i nevýhodu, a to tu, že zadarmo ani bagr nehrabe, ale za tu uspořenou námahu se určitě vyplatí něco utratit. Cenu, jež je víceméně předem známa z orientačního ceníku a nehrozí tak pozdější nemilá překvapení.
Tedy pokud člověk vsadí na ty pravé. Na ty, kdo mají zkušenosti i veškerou potřebnou techniku a mohou tak nabídnout zájemcům:

  1. provedení prakticky jakýchkoliv zemních a výkopových prací v Praze a okolí
  2. hloubení základových pásů, patek, bazénů, čističek či septiků a jiných jam
  3. provedení zemních prací pro rodinné domy
  4. nakládání a přepravu materiálů po všemožných stavbách
  5. a tak dále

staveniště
Takoví specialisté udělají svou práci dobře a rychle a všichni tudíž mohou být spokojeni. Nanejvýš tak s výjimkou toho, jenž si takové jámy hypoteticky potmě bohužel nevšimne a zahučí do ní.

Author: