Péče, která se vám vrátí

Nechcete, aby váš vůz byl neustále porouchaný? Není ani divu. Nejenže ho takto nemůžete používat, ale zároveň musíte platit tučné sumy za servisní služby, což asi není zrovna to, po čem byste toužili. To je také důvod, proč byste se měli o svého motorového miláčka více starat. Není potřeba provádět žádné složité nebo snad finančně náročné úkony. Stačí jen klasická údržba.
audi sportovní vůz
1.      Pneumatiky – základem každého vozu je motor a samozřejmě pneumatiky. Bez nich byste nevyjeli ani před garáž. Je proto nutné pořídit si takové, které něco vydrží. To znamená, že byste měli vždy sáhnout po značkových pneumatikách, a to i když to znamená výdaje navíc. Samozřejmostí by pro vás mělo být je mít je dostatečně nahuštěné. Pokud se tak nestane, nejenže jízdní vlastni vašeho vozidla se zhorší, ale rovněž začne docházet i k většímu opotřebení pneumatik, než by tomu bylo v normálním režimu. A proto, když máte podhuštěná kola, zajeďte na nejbližší benzínku a dohustěte je.
2.      Olej – kontrola a výměna oleje zní jako samozřejmost, ale u mnoha řidičů to tak není. V případě, že patříte mezi ně a často na tyto úkony zapomínáte, měli byste už při čtení těchto řádků pomalu oblékat a mít namířeno do garáže. Absence oleje v konečném důsledku k zadření motoru, což vás jistě příliš nepotěší. Není nutné kontrolovat hladinu oleje každý měsíc, zvláště, pokud toho zrovna moc nenajezdíte, ale je vhodné se mrknout na stav oleje po každých patnáct až dvacet tisíc ujetých kilometrů.
interiér veterána
3.      Brzdy – pokud vaše auto špatně brzdí, znamená to, že jste někde udělali chybu a okamžitě byste ji měli napravit. Obvykle je problém v brzdových kotoučích. Nečekejte na to, až bude brzdná dráha vašeho auta až nepřirozeně velká. Odhalit problém s kotouči i pouhým poslechem. Všechny zvuky, které zní nepřirozeně a které při jízdě neznáte, byste měli rozhodně řešit.

Author: