Kurzy, které vás potěší

Pokud máte rádi podmořský svět a vždy jste tak trochou toužili být jeho součástí, měli byste si objednat potápěčský kurz, po kterém budete moci proniknout více do hloubky, než jako doteď pouze s brýlemi a šnorchlem. Tento kurz samozřejmě můžete absolvovat na dovolené u moře, ale většinou za hodně mastné peníze. Daleko levnější je to u nás. Nebudete sice trénovat u korálových ostrovů, ale i v našich končinách se naučíte jak na to. Stačí si jen vybrat kurz, který máte nejblíž svého bydliště.

potápěč

Cenově dostupné

Samozřejmě, že záleží na cenové politice firmy, kde se budete chtít učit potápět, ale obecně se dá říci, že se většinou vlezete do deseti až patnácti tisíc, což je docela slušné. Tréning ve většině případů probíhá v hlubokém bazénu, který je v době kurzu samozřejmě nepřístupný pro širokou veřejnost. V některých kurzech dokonce budete využívat ke cvičení i speciální potápěčskou jámu, které bývají samozřejmě daleko hlubší než bazén. V jámách se ale daleko lépe osvojíte dovednosti a vycvičíte instinkty, které jsou pro potápění naprosto nezbytné.

Hezký dárek

potápění

Proto, abyste se zajímali o kurzy potápění, nemusíte mít o svět pod vodou kdovíjak velký zájem. Bohatě postačí, když ho bude mít nějaký váš přítel nebo ještě lépe rodinný příslušník. V současnosti jsou totiž populární dárky ve formě zážitků. Nejčastěji se věnují poukázky na skoky s padákem nebo lety rogalem. Kurzy potápění do této kategorie samozřejmě také patří. Takový dárek se hodí prakticky k jakékoliv příležitosti. K narozeninám, pod stromeček i k výročí svatby. Samozřejmě je důležité, abyste nejdříve nenápadně zjistili, jestli se budoucí oslavenec nebojí příliš velkých hloubek a zdali má vůbec pro tento typ zábavy alespoň trochu buňky. To, že se rád dívá na přírodopisné filmy, které se odehrávají na mořském dně, nestačí. Od teorie k praxi totiž vede dlouhá cesta.

Author: