Krycí plachta, váš nepostradatelný pomocník

Krycí plachta, to je nepostradatelný pomocník každého majitele zahradního bazénu. Jen si vezměte, kolik se v jeho okolí vyskytuje nečistot – ať už jde o prach, pyl, hmyz anebo úlomky větviček, tak stačí nepatrný poryv větru a všechno smetí se rázem pohupuje na vodní hladině ve vaší nádrži. To se stane v případě, kdy zrovna nemáte nádrž zakrytou. Ač je pravda, že nemůžete držet vodu pod plachtou celých dvacet čtyři hodin denně, protože byste se tak vůbec nevykoupali, tak stejně tak je pravda, že dobu, kdy je nádrž nechráněná, můžete výrazně zkrátit i v průběhu dne. Jen málokdo svůj bazén využívá nepřetržitě po celý den.

brýle

A právě v době, kdy v něm nejste, byste ho měli držet pod plachtou. Čím více ho budete chránit, tím méně nečistot do vody vnikne, a tím méně úsilí budete muset věnovat jejich odstraňování. Navíc, pokud vás zakrývání a odkrývání nádrže nebaví, protože je to příliš namáhavé a složité a plachta je příliš velká, tak je tady po ruce jedno velice praktické řešení v podobě šikovného navijáku krycí plachty, který vám to významně ulehčí.

povrch

Nicméně i skrze položenou krycí plachtu https://www.chlorito.cz/kryci-plachty se do vody mohou dostat nejrůznější nečistoty. To se stane snadno v případě, kdy zvolíte nevhodný rozměr plachty. Když plachta nebude na bazén dobře sedět a při okrajích vzniknou různé otvory, tak stačí málo a vodu máte plnou smetí. Správně vybraná krycí plachta musí na nádrž dokonale padnout, a to nejen tím, že bude kopírovat její tvar, ale navíc bude dostatečně přesahovat přes okraj. Zkrátka, když nechcete, aby se do vody dostalo smetí, musíte plachtu dobře natáhnout a utěsnit.
Na výběr máte celou řadu plachet, ať už jde o jejich materiály, které by měly být odolné, tak o různé rozměry a barvy. Hodit se vám může i plachta solární, která vám vodu v nádrži jako bonus ještě navíc i ohřeje.

Author: