8 nejkrásnějších měst USA


Charleston, Jižní Karolina

Toto krásné historické pobřežní město má mnoho pomníků z občanských válek a kuriózní koloniální budovy, které lze datovat až do roku 1600. Návštěvník zde má pocit, jako by vystoupil ze stroje času. Najdete zde také krásné pláže, slavná golfová hřiště a mnoho uměleckých galerií.

san francisco

St. Petersburg, Florida

Teplé, jasné počasí tady trvá téměř po celý rok, takže si zde lidé jezdí užívat nejčastěji krásné pláže. Za kulturou se můžete vydat do Muzea  Salvadora Dalího, kde se nachází největší sbírka jeho tvorby v západním světě.

 

San Francisco

Jedno z nejkrásnějších měst v USA je velmi malebné a příjemné s mnoha zajímavostmi a ulicemi zdobenými viktoriánskými domy. Jako romantická kulisa slouží známý Golden Gate Bridge.

 

Madison, Wisconsin

Madison je nazýván jako severní poklad. Kromě krásného panoramatu se město může pochlubit působivými cyklistickými stezkami u jezera, které vám pomohou zapomenout, že jste ve velkém městě.

 

Virginia Beach, Virginia

S kilometry neobvyklého pobřeží láká vášnivé surfaře za impozantními vlnami Atlantiku. Promenády nabízejí nespočet restaurací s klidnými romantickými scenériemi. Pro rodiny s dětmi je tady zábavní park Busch Gardens.

 most golden gate

Jackson, Wyoming

Jedná se o mini metropoli v nejméně obydleném státě Ameriky. Jackson je hlavní bránou pro miliony turistů mířících do národního parku Grand Teton a Yellowstonského národního parku. Pro lyžaře nabízí lyžařská střediska, z nichž je nejznámější Mountain Resort Jackson Hole.

 

Lincoln, Nebraska

Město Lincoln je moderní diamant v drsné rozeklané krajině státu Nebraska. Je výborným místem pro nakupování, návštěvu muzeí nebo rušných nočních klubů.

 

Newport, Rhode Island

Město známé svou oblíbeností u kultovní rodiny Kennedy je světoznámé svými architektonickými památkami a historickými čtvrtěmi z 19. a počátku 20. Století. Město je také považováno za špičkovou lokalitu pro plachtění.


Author: