Jak na krásné vlasy s domácí péčí?

Ne každé jsou do vínku dány nádherné vlasy, které nepotřebují téměř žádnou péči. Spousta žen bojuje se suchými nebo naopak mastícími se vlasy, roztřepenými konečky, splihlými vlasy nebo s vlasy bez lesku. Tolik problémů, na které existuje v každé drogerii zázračný přípravek, který slibuje okamžité výsledky. Rozčarování nás čeká teprve až doma, kdy zjistíme už po prvním použití, že očekávané výsledky se nedostaví a po dopotřebování celé tubičky s přípravkem propadáme beznaději, že jsme opět naletěli reklamnímu lákadlu.

tílko na triku

Už naše babičky věděly, že ty nejlepší přípravky, které uleví našim vlasům, najdeme ve spíži. Vyzkoušejte recepty, které vás nebudou stát skoro nic a přitom skutečně fungují.

 

·         Suché vlasy bez lesku

Suché vlasy trápí hlavně ženy, které mají od přírody kudrnaté vlasy. Jejich úprava často zabere spoustu času a stejně tak jejich péče, která by měla být v tomto případě opravdu svědomitá. Jinak se totiž můžete ráno probudit s vrabčím hnízdem, které už se vám zkrotit nepovede.

 

Na vlnité vlasy platí kokosový olej, který vždy vmasírujte do konečků. Ty budou pak zacelenější a nebudou se tolik lámat. Nebojte se ani zábalů z tvarohu nebo vajíček, které mohou vlasy vyživit. Není to sice zrovna nejpříjemnější, ale vašim vlasům to skutečně prospěje.

 

Olivový olej vás zase zachrání na dovolené. Mořská voda totiž vlasy extrémně vysouší a ty se pak zpamatovávají z dovolené u moře několik měsíců. Olivový olej je ochrání před extrémním sluníčkem i mořskou vodou.

kudrnatá slečna

·         Zplihlé až mastící se vlasy

Zplihlé vlasy potřebují hlavně tolik chybějící objem. Vyzkoušejte odvar z kopřivy nebo břízy, které vás už po několika použitích dokážou mastící se pokožky zbavit. Po umytí stačí vlasy přelít vlažným odvarem z bylin a uvidíte, že budete mile překvapená.

 

Pokud spěcháte a nemáte čas si vlasy umýt, nasypte si ke kořínkům trochu skořice nebo škrobu, které dokážou z vlasů vytáhnout přebytečnou mastnotu. Stačí nechat působit několik minut a pak vyčesat jemným hřebenem.


Author: