Výroba korálků se v českých sklárnách nezastavila

Ruční výroba foukaných korálků

Jedná se o mistrovské kousky ze sklářských dílen. Právem se řadí k nejcennějším druhům korálků, skláři při jejich výrobě musí pracovat s citem. V současné době se vyfoukávají do forem a následně se ručně leští a brousí. Z tohoto materiálu můžete obdivovat luxusní i běžné šperky pro všechny možné příležitosti, nejčastěji náhrdelníky a náušnice.
skleněné korálky

Ručně vinuté tvary

Tyto speciální výrobky mnoha rozličných tvarů a barevných variací jsou vhodným prvkem pro zhotovení módních doplňků a dekorativních předmětů. Mohou jimi být např. perle, vrtulky, glassmetal edice, anebo třeba figurky zvířátek. Spolu s foukanými korálky jsou tyto výrobky zařazovány do vyšších cenových kategorií.

Rokail

Nejrozšířenějším a také nejvíce známým typem skleněné bižuterie jsou rokajlové tvary. Jsou to v podstatě malé válečky, tyčinky nebo kuličky, které lze vyzdobit různorodou povrchovou úpravou. Nejkvalitnější rokajl na světě je právě ten náš – český, a mohou se mu rovnat pouze japonské výrobky. Tento typ korálků je také považován za základní materiál pro tzv. korálkování.
černý náramek

Mačkanice

Tento specifický název vyjadřuje techniku, která doslova kouzlí rozmanité vzory. Spočívá ve vtlačování skleněných tyčinek do forem, čímž se tvoří např. srdíčka, lístky, kapičky, pecičky, čočky atd. Každý výtvor je doslova originál a těmito komponenty se snadno zdobí jakékoliv šperky a oděvní doplňky.

Broušení

Vybrušování požadovaného tvaru je to, co tyto výrobky odlišuje od těch ostatních typů. Broušené korálky z českých dílen jsou žádané po celém světě, jedná se o ruční mistrovskou výrobu, většinou ve velkých sériích korálků o velikostech 6 – 8 mm.
dětské náramky

Popraskané korálky

Ty se vyznačují drobnými prasklinkami, které působí velmi dekorativně. Tento efekt vznikne zahřátím korálku na vysokou teplotu a jeho prudkým ochlazením ve vodní lázni. Mohou být buď jednoduchých tvarů bez opracování, nebo částečně broušené. Opět se jedná o velmi žádané kousky, které jen podtrhují dovednost a profesionalitu českých sklářů nejen na našem trhu, ale i v zahraničí.

Author: