Výborné nápoje pro letní osvěžení

Letní osvěžení v podobě doma připravené ledové limonády je zkrátka nenahraditelnou součástí horkých dnů. Osvěžit se tak můžeme při náročné práci, zábavě s dětmi, či jen tak, při opalování se. Které nápoje jsou nejlepší chuťově, a zároveň jsou prospěšné našemu zdraví?

Domácí limonády

Domácí limonády k létu zkrátka tak nějak patří. Vyrábí se obvykle z ovocných sirupů, a čerstvého ovoce. Pokud nemáte čas vařit vlastní domácí sirup, můžete si koupit sirup v bio kvalitě, který se od domácího příliš neliší, a funguje podobně. Mezi oblíbené pak patří například jablečné sirupy Eshop.koldokol, sirupy z manga, či malinové sirupy. A jaký je nejlepší recept na chutnou domácí limonádu?

  • Do litrového džbánku nalijeme cca 3 lžíce chutného domácího sirupu. Přidáme hrst čerstvých malin, pár borůvek, a několik třešní bez pecky, pro oslazení. Zalijeme studenou vodou, a necháme cca hodinu vychladnout v lednici, při čemž ovoce krásně pustí šťávu. Poté už přidáme jen led, a můžeme podávat.

ledová limonáda

Ledové čaje

Dále jsou pak v létě populární ledové čaje. Ty můžeme buď koupit v sáčcích, které zalijeme studenou vodou, nebo si doma připravit vlastní. Jak?

  • Oblíbené sušené bylinky a ovoce, či sypanou čajovou směs, zalijeme vodou o teplotě 80°C. Čaj necháme cca 15 minut vyluhovat, načež jej scedíme a přidáme med, načež počkáme, až vychladne. Poté přidáme několik plátků citrónu, a trošku čerstvé máty, a vložíme čaj do lednice k vychlazení. Poté podáváme s ledem.

ovocné smoothie

Ledová káva

Ledová káva je oblíbenou variantou klasické kávy, která je však v horkých letních dnech sotva snesitelná. Ledovou kávu snadno připravíme jen z mléka, instantní kávy, a cukru, a to za pomoci šejkru. Přidat pak můžete i trošku zmrzliny pro zlepšení chuti.

Ovocné smoothie

Nejlepším zdrojem vitamínů jsou pak ovocné smoothie, které si snadno připravíte za pomoci smoothie mixéru, a ochladíte ledem. Mixovat ovoce můžete dle chuti, a pár kapek citronu vždy výborně zvýrazní chuť.

Author: