Schody


Je fakt, že tady jsou a jsou tu s námi již velkou spoustu let. Některé jsou slavné a těch dalších nikdo ani neví. Nikdo si jich nevšímá a bere je jako součást života. Nepřemýšlí se nad tím. Schody jsou všude kde je nějaké převýšení. A pokud někdo staví dům na patro, musí je tam nutně mít také. Leda by si tam nechal udělat výtah. Což ovšem není zcela běžné, a proto se tím zabývat nebudeme. Zůstaneme u osvědčených schodů. Zvláštními mezi běžnými jsou ty, kterým se říká samonosná. V současnosti se s tím setkáme poměrně často. Architekti je s oblibou plánují a ony působí dobře i opticky. Jsou případy, kdy jejich zabudování do interiéru přijde dokonce levněji než schody klasické.

moderní schody

Na první fotografii zde je schodiště běžného typu, takové, které spatříte skoro kdekoli. Samonosné schodiště je trošku jiné, ale vy jistě víte, jak vypadá. Přesto je lze na druhé fotografii vidět. Tím bychom se mohli dostat k přesné definici pojmu samotného. Jde tedy o schodiště s vlastní konstrukcí, která sama o sobě nese jeho váhu. Pod takovým schodištěm je tedy volný prostor. Ten lze samozřejmě využít k různým účelům. Tím je dána jeho další výhoda, protože každý volný metr se počítá, a to i ve velkých domech.

samonosné schodiště

Pokud zrovna například plánujete stavbu domu, a ještě to nemáte řádně promyšleno, zkuste s takovým prvkem počítat. Není to vůbec nic složitého. Naopak, je to velmi jednoduché. Jen se potřebujete spojit s nějakými odborníky na tyto stavby a s nimi se domluvit na detailech. A nemusíte je hledat, jsou totiž tady v tomto článečku.

Pokud se podíváte pozorně, uvidíte podtržený text a jinou barvou. Tomu s branži IT říká odkaz, nebo též anglicky link a ten vás na tyto odborníky automaticky sám nasměruje. Stačí jen na tento odkaz kliknout a uvidíte sami, že se přenesete na jiné webové stránky. Zde je to již jen na vás a na vaší domluvit.

Author: