Podvodné výdělkové platformy

Znáte to, internet je plný možností, jak si snadno a rychle přivydělat. Zpravidla se ale pod takovou nabídkou skrývá vypočítavá skupina lidí, jejímž cílem není nic jiného, než z naivních uživatelů internetu vytáhnout peníze. Navenek se jeví velmi seriózně – dokládají své úspěchy na finančních trzích věrohodnými životními příběhy, mají spoustu spokojených klientů, jenže…

financial-crisis-544944_960_720

Platformy jako High Life Makers, Cash Warriors, IM Academy, New Flow a podobné se navenek jeví jako edukační systém, na němž zkušení tradeři naučí ostatní, jak obchodovat na burze či jiných finančních trzích. A tím samozřejmě pasivně dosahovat vysokých zisků, díky nimž už nikdy nebudete muset do práce. Lákavá představa, nemyslíte?

Pro její naplnění není nic snazšího než uhradit registraci a úvodní poplatek ve výši několikati set dolarů. To vám zajistí přístup k potřebným aplikacím, díky nimž pro vás zkušení obchodníci najdou tu správnou obchodní příležitost.

Ve skutečnosti to tak růžové není. Pokud máte malý kapitál, váš měsíční výdělek bude dosahovat několik desítek dolarů, zatímco povinný měsíční poplatek za členství bývá skoro 200 dolarů. Proto budete muset buď zainventovat více, nebo doporučit lidi, kteří se stanou členy a z nichž budete profitovat.

money-case-163495_960_720

Před těmito praktikami, jejichž hlavním cílem je získat další a další lidi za provizi, varuje i Česká národní banka, která poukazuje na to, že tyto společnosti nejsou nijak regulovány a proto by si lidé na jejich služby měli dát pozor.

Ve skutečnosti zatím nelze zcela jistě tvrdit, že skutečně jde o podvod. Na to zatím chybí potřebné důkazy. S největší pravděpodobností to tak ale bude, protože podle zatím získaných informací o tom, jak tyto platformy fungují, lze poznat, že se k podvodným platformám velice blíží. Na stránkách těchto platforem zpravidla nenajdete informace o produktech, které nabízí, nebo popis činnosti společnosti. Ten pravdivý by se totiž potencionálním klientům nemusel vůbec líbit.

Author: