Jak si vyrobit oční stíny


Výroba očních stínů je poměrně jednoduchá a vyrobíte si za menší cenu více, než za kolik koupíte již hotové. Můžete také dále pracovat na textuře, aby se nedrolily, byly dostatečně pigmentované a zkrátka byly perfektní. Navíc je to větší zábava. A váš pocit zadostiučinění se dostaví rychle.

            Můžete si vytvořit stín z prášků mica, které smícháte se zpevňujícím činidlem. Tím si vytvoříte kompaktní stín. Mica se vyrábějí v mnoha odstínech, proto výroba bude mnohem jednodušší.
paletka stínů

            Pokud chcete přírodní oční stín, pořiďte si Arrowroot, neboli marantu třtinovou, a bambucké máslo. Pro zbarvení nyní můžete přidat různé přípravky. Pro hnědou zvolte muškátový oříšek či kakao. Žlutou vytvoříte s pomocí kurkumy, červenou z červeného jílu, růžovou z řepného prášku. Pro černou je nejvhodnější aktivní uhlí. Pokud chcete, aby byl stín třpytivý, přidejte slídový prášek.

            Pro krémový stín je třeba rozpustit bambucké máslo se včelím voskem. Poté přidáte jojobový olej a vitamín E. Nakonec dodejte rostlinný glycerin, zbarvený prášek mica v dané barvě  a vše smíchejte. Stín se dá použít již po 24 hodinách.
namalované stíny

            Existují i další postupy, s jejichž pomocí dosáhnete očního stínu jako z koupené paletky. Nicméně v některých postupech přidávají k jojobovému oleji Isopropyl alkohol, což vám však opravdu nedoporučuji. Nejen, že je dráždivý a hořlavý, v některých případech výbušný, ale silně dráždí oči a sliznice. Proto na oční víčka nepatří ani v malém množství. Využívá se na čištění elektrických spotřebičů, kde by měl také zůstat. Snažte se spíše soustředit na přírodní alternativy, které naopak vaší pokožku vyživí, budou k ní šetrné, jako například kurkuma, která se považuje za jednu z nejléčivějších bylin. Bambucké máslo, které najdete v základě, léčí pokožku a běžně se používá u přírodní kosmetiky jako šetrná součást produktu.


Author: