Jak použít sklo v interiéru


Ne každý prostor k obývání je ideální. Často je moc malý, nebo nepříznivě členěný, tmavý nebo naopak, je prostor nevhodně velký. Pak přichází na řadu bytový architekt. Dnes jsou prakticky možné zázraky. K disposici jsou netradiční materiály, se kterými může architekt vykouzlit prostory, které budou nejen praktické, ale i esteticky příjemné. Sklo patří mezi jeden z materiálů, se kterým lze  dosáhnout nebývalých účinků jak optických , tak funkčních.

kulaté okno.jpg

Co všechno sklo zvládne
      –    prosklený prostor dokáže prostor opticky provzdušnit zvětšit. Proto pokud je to možné,  volíme co nejvíce oken nebo prosklených stěn, kudy přivádíme do prostoru světlo a slunce.
 
–        skleněné pracovní plochy na kuchyňských linkách nejsou žádnou utopií. Používá se tvrzené sklo, které snese i naklepávání masa přímo na pracovní ploše. Dobře se udržuje a zajímavá je zejména barevná škála, kterou lze použít. Stejně tak se používá na obklady stěn v kuchyních a koupelnách.
–        skleněné schody bývají dnes často používány. Vypadají odlehčeně, jde o velmi zajímavý prvek v interiéru a sobře se udržují čisté. Sklo s neutrální barvou se hodí do každého interiéru
–        skleněné dveče je poměrně nový prvek. Dveře bývají celoskleněné, vypadají vzdušně a často nejsou v interiéru ani vidět, pokud použijeme čiré sklo. Chceme-li zchovat pocit soukromí, volíme sklo zabroušené do mléčna.

letiště kolín nad rýnem.jpg
–        skleněné příčky lze s úspěchem použít tam, kde chceme zachovat pocit prostoru a vzdušnosti, potřebujeme ale zabránit vniknutí pachů nebo zvuků. Často je to oddělení kuchyňských koutů od obytných prostorů.
–        dnes už bývá samozřejmostí, v koupelnách a sprchových koutech používáme skleněné zástěny nebo zatahovací sprchové boxy. Zabráníme rozstřikování vody a zabezpečíme udržení tepla kolem sprchovaného těla.
–        sklo působí velmi luxusně a nadčasově. Našemu interiéru dodá potřebnou eleganci a modernost.
–        Údržby se bát nemusíme. Dnešní mycí přípravky s nanotechnologií umožňují bez velké námahy udržovat skleněné plochy čisté a vyleštěné.
 

Author: