Čím oživit letní zahradu

Snad nejčastějším doplňkem, který je potřeba na počátku letní sezóny pořídit, jsou zahradní sestavy. Ideální volbou jsou sety, které bývají i vícedílné. Čímž odpadá nepříjemné shánění sedáků až po příchodu návštěvy. Prostorný stůl a k tomu šest zahradních křesel je základ, který by neměl chybět ve vybavení zahrady. Nabízeny jsou v několika provedeních a materiály, ze kterého jsou vyrobeny, bývají odolné povětrnostním vlivům a dešti. Jediné, co je potřebné ochránit, jsou pohodlné podušky. Ty bývají barevně sladěny s barvou konstrukce. Na stolovou desku bývá použito masivní dřevo, které zajišťuje jeho stabilitu při stolování. Do menších prostor, pod pergolu či zahradní přístřešek, je možné pořídit takzvaný balkonový set. Dvě pohodlné židle, doplněné servírovacím stolkem. Využívají ho především mladé dvojice, kterým slouží k romantickému posezení u šálku kávy či sklenky vychlazeného vína.

Léto v zahradě

Zahradní houpačky jsou dalším doplňkem zahrady, který by neměl v žádné chybět. Kdo vyzkoušel, ví. Snad nejoblíbenější bývá klasická houpačka, která je vybavena nejen stříškou, ale i moskytiérou. Funkce optimálního sklopení opěradla do polohy vleže umožňuje stoprocentní relaxaci. Další její výhodou je i nastavitelný úhel sklonu.

Zahradní pohoda

Kterým je možné se ochránit před poledními slunečními paprsky. Mimo vybavení polštářů na sedák i opěradlo, má tato houpačka i zabudované poličky na občerstvení. Čímž odpadá, v případě žízně, neustálé přebíhání přes celou zahradu. Houpací síť je rovněž dobrým řešením. Umožňuje ničím nerušený odpočinek. Stačí jenom umístit její konstrukci do zadní části zahrady. Ideálně pod korunu vzrostlého stromu, který zajistí během léta tolik potřebné zastínění. Závěsné houpací křeslo mají rády především děti. Jednoduché upevnění na silnější větev ořešáku, nebo objednat i stojan, na který lze zavěsit. Materiál, ze kterého je závěsné křeslo vyrobeno, je příjemné na omak. A navíc je impregnováno proti navlhnutí. Z široké barevné škály je možné vybrat takové, aby ladilo s dalšími zahradními doplňky.

Author: