Buďte připraveni ubránit své teritorium

Neděste se! Nepropadejte panice. Neodvracejte pozornost od sportů, které Vám mohou zachránit majetek, zdraví, život. Bojové sporty jsou sice určeny k umění bojovat, ale rozhodně mají smysl obranný. Tak dobře. Budete spokojeni s termínem sebeobrana? Je jedno, jak to nazveme. Podstatné je jedno! Musíte být schopni odvrátit případné fyzické napadení útočníkem, který Vám chce sebrat peníze, a to za každou cenu. Nebo Vás ohrožuje přímo na Vašem pozemku, ve Vašem bytě. A Vy musíte být připraveni!
žluté značky.jpg
Samozřejmě, že s paralyzérem dokážete získat čas, abyste mohli utéci, nebo zavolat o pomoc. Ale trefným a dobře zvládnutým chvatem se dokážete vymanit z klepet útočníka také spolehlivě. A teprve potom může na řadu přijít paralyzér, který útočníka omráčí.
Takže, jaké bojové umění zvolit?
Mějte na paměti, že agresor nebojuje podle pravidel, kterými se řídí, např. karate nebo Thajbox. Bojuje bez nich. Proto je Krav Maga, nebo Kalah velmi účinnou obranou proti pouličním útočníkům. V těchto sportech se účastníci řídí jediným pravidlem: přežít. Krav Maga Vás připraví na boj s výškovým rozdílem (jste menší, než agresor), mentálním stavem útočníka (víte snad, zda je pod vlivem drog), a rozhodně pracuje s momentem překvapení. Ať se to zdá jakkoliv šílené, nemůžete vědět, kdy se Vám bude hodit znalost chvatu, který zachrání nejen Vás, ale třeba i Vaši rodinu. Nevyhýbejte se myšlenkám na umění sebeobrany.
plastové postavičky.jpg
Zapojte i rodinu.
Kurzy sebeobrany jsou určeny všem. To znamená, že i ženy a děti by měly zvládnout strach v momentě případného napadení. Strach svazuje, podlamuje kolena, ovládá lidskou mysl. Proto je nutné být zdravě sebevědomý a nabýt určitého stupně jistoty: to zvládnu i já. I to je úkolem Krav Maga. Připravit na nečekaný stav věcí. Ale není to tak jednoduché, pravda. Pokud jste nikdy nečelili tlaku útočníka, nemůžete znát své reakce. Přesto se některé situace dají simulovat, a tím získáte pocit větší sebejistoty. Ale to už je na trenérech, kteří si Vás vezmou do kurzu.

Author: