Zamezte tomu, že bude vaše dítě lenoch


Vy jako rodiče, si už občas můžete říct, že něco odložíte na později a na chvíli se budete pouze válet a odpočívat. Takovému stavu se říká lenost, ovšem pokud není pravidelná, ale doprovází váš život pouze výjimečně, není na tom nic špatného.

Vaše děti však nemají ještě tolik povinností, starostí a zodpovědnosti, kterou sebou život dospěláka přináší. A tak by neměly trávit celé dny nicneděláním, kdy ani nezjistí, jaké je venku počasí.
skateboarding na pláži

Omezit technologie je základ

V současné době je nemožné se vyhnout nástrahám, které jsou dětem prakticky podstrkované pod nos. Jsou to mobily a v nich všechny vychytané aplikace, které jich zaměstnají na dlouhé hodiny. Tablety a jejich o něco větší možnosti, počítače a hry, které jsou pro děti tolik lákavé. A v neposlední řadě je to televize, u které dovedou trávit všechny volné minuty, které mají.

Zakázat jim to – se vám určitě nepovede. Vždy si totiž najdou způsob, jak k nim přijít. Ovšem co můžete, je podstatně omezit jejich aktivitu při všech technologických vynálezech, kterými si denně trápí jejich hlavy.

Můžete jim v době vaší přítomnosti sebrat mobily a vypnout internet. O televizi nemluvě! Alespoň na tři hodiny denně, by měly jejich čas využít k něčemu prospěšnějšímu. Taktéž trvejte na tom, aby u vás v nočních hodinách nesvítily displeje i ve dvě ráno. V průběhu noci, by měly spát, obzvláště, když jdou ráno do školy.
teenageři styl

Pohyb, pohyb a ještě jednou pohyb

Víkendy byste měli společně jako rodina trávit i na výletech a procházkách, které vám jenom prospějí. Zkuste si vždy naplánovat nějakou společnou aktivitu a podívat se na místa, které vaše děti zaujmou a rozptýlí.

V čase školy, můžete jejich mimoškolní činnost zaměřit na řadu kroužků, kterým by se mohly věnovat. Je pouze na vašich dětech, jestli dají přednost sportovním nebo těm talentovým. Ovšem vybrat se alespoň jeden- by rozhodně měly!

Snažte se docílit toho, aby se z nich nestaly lenoši a aby chodily i ven. Žádná komunikace přes sms nebo sociální sítě, ale zdravý a přirozený pohyb na čerstvém vzduchu s přáteli, se kterými můžou mluvit naživo. A to, že je to daleko lepší, jim snad ani nemusíte zdůrazňovat.

Author: