Stárnutí si nevybírá

Stejně jako je přirozené stárnutí, je přirozený i strach z něj. Bojíme se, že naše tělo už nebude fungovat tak, jak jsme zvyklí, že už nebudeme vypadat stejně nebo nebudeme moci dělat věci, na které jsme zvyklí. Pro mnoho žen je největším strašákem právě změna vzhledu. Stačí se podívat na to, kolik jsou některé celebrity ochotné utratit za to, aby ve čtyřiceti vypadaly na dvacet a v padesáti na třicet. Botox, liposukce, plastické operace nebo drahý makeup, všechno jen proto, aby alespoň trochu zpomalily běh času. A běžné ženy je následují.
řidič historického vozu.jpg
Může za to z většiny tlak společnosti, která dámy přesvědčila, že jejich život skončil v momentě, kdy na dortu (který si kvůli postavě většina z nich ani nedopřeje) sfouknou třicet svíček .
Není nic špatného na tom, snažit se vypadat dobře. Ale není ani nic špatného na tom, vypadat na svůj věk. Chcete příklad? Herečky jako Helen Mirren, Cate Blanchett nebo Judi Dench, ale třeba i ředitelka Vogue Anna Wintour jsou nádherné ženy, ne přesto, ale právě proto, že se rostoucí číslo v občance rozhodly vzít s grácií a elegancí sobě vlastní. Udržují se v kondici, nevyhýbají se líčení ani krásným šperkům, nosí oblečení, které jim sedí, ale zároveň se nesnaží nikoho přesvědčit, že jim včera bylo třicet. Jistě, rozpočet většiny z nás jsou jejich drobné, ale i tak si z nich můžeme vzít příklad. Přestaňme předstírat, že naše děti jsou naši mladší sourozenci a naši rodiče naše babička s dědou.
senioři u domu.jpg
Stáří je přirozené, nikdo mu neujde, ale záleží jen na nás, jak se k němu postavíme. Vrásky jsou památky smíchu i starostí, šedivé vlasy znamením probdělých nocí i dětských vylomenin. Tak proč se jim bránit, nebo se za ně dokonce stydět? Vypadat na svůj věk není ostuda, protože koneckonců, datum narození je jenom číslo, a záleží jen a jen na vás, jak s ním naložíte. Jediný, kdo vám může zabránit nosit ve čtyřiceti bikini, v padesáti minisukni a v šedesáti si obarvit vlasy na modro, jste vy sami.

Author: