Složitost registrace léčiv

Registrace léčiv je velmi důležitá, o tom není žádný pochyb. V naší zemi je nutné a povinné, aby všechna léčiva byla řádně zaregistrována a zapsána, aby nedošlo k nějakým omylům nebo jejich zneužití. Víte, v dnešní době se dá zneužít opravdu cokoliv a lidé často kroutí hlavou, co všechno člověk dokáže zneužít. Je toho opravdu hodně a léky jsou právě velmi častým artiklem, který se zneužívá a taky bohužel krade. Proto je na místě, aby léčiva byla opravdu kvalitně přísně registrována. Proto taky není jednoduché s léky pracovat. Dokonce i prodej léků není snadný a prodejce musí projít důležitým školením a testem.

Mnoho lidí užívá nějaké léky.

Pamatuji si na jeden případ, kdy jsem byla v drogerii a kupovala jsem prášky na bolest. Takové ty obyčejné, bez receptu, co kupuje téměř každý a jsou jistě výbavou každé české domácnosti. Jaké ale bylo moje překvapení, když mi paní prodavačka řekla, že mi léky prodat nemůže. Myslela jsem si, že je to vtip. Prodavačka mi ale řekla, že nemá žádné testy ještě dodělané, aby mohla prodávat léčiva. A tak zavolala druhou prodavačku, která všechny testy a zkoušky na prodej léčiv má. A víte, jak to celé probíhalo?

Všechna léčiva se registrují

Druhá prodavačka s atestem vzala do ruky krabičku léků, projela kód, aby načetla cenu a dala mi je bokem. Dozvěděla jsem se, že prodavačka bez atestu na prodej léčiv nesmí vzít léky ani do rukou a prý je nesmí ani rovnat v regálu. Myslím, že toto je již hodně přehnané a přitažené za vlasy. Obyčejné léky na bolest a takový povyk. Ale vím, že i takové léky se dají lehce zneužít, a na jednu stranu prodavačku docela chápu. Proto je tady důkaz, že registrace léčiv je opravdu na místě. Léky nejsou chleba, a tak musí být všechno podle legislativy a podle našeho zákona, jinak jsou pak problémy. Sama jsem koukla na internet na všechny ty podmínky. A je jich opravdu dost, takže být prodavač nebo ten, kdo registruje léčiva, je hodně hlídaná a složitá práce. A pokud vás téma zajímá více, klikněte na náš web.

Author: