Domácí mazlíčci v bytě

V dnešní době je běžnou záležitostí chovat v bytě domácího mazlíčka. Nikde není psáno, že by se v bytě nemohly chovat zvířátka. Pokud zrovna čekáte přírustek do rodiny, není moc dobré pořizovat si nově narozené zvířátko, jelikož potřebuje vaši péči a pozornost. Je lepší si počkat, až vaše ratolest malinko vyroste. Na co je nutné si dávat pozor jsou například alergie. Je nutné včas zjistit příčinu a začít ji nějakým způsobem léčit. Co se jedná například alergie na srst je zde možnost si pořídit například rybičky nebo želvu.

stěně

Nejvíce chovaným domácím mazlíčkem je pes. Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka a něco na tom opravdu bude. Pokud má jít pejsek do bytu, je nutné vybrat správné plemeno, jehož povaha a temperament se bude hodit jak pro rodinu, tak do bytu. Jsou velmi nároční na čas a péči, proto je nejlepší řešení si jej pořídit až vaše dítko povyroste.
Dalším nejběžnějším zvířátkem je kočka. Není moc náročná a stačí ji nachystat pouze jedno jídlo na celý den. Co je ale u domácích koček důležité, je častá veterinární péče.

papoušek

Co se týká suchozemských želv, ty jsou velmi náročné na péči. Na začátku jsou zde vyšší investice, jelikož je nutné zajistit například terárium apod.
Morčata – Opět jsou zde velké nároky na čas a chov. Vždy je nutné si koupit morčata dvě, aby jednomu nebylo smutno. Velmi oblíbené u morčat je například krmení z rukou.

Akvarijní rybičky – Nejsou moc náročné na investici, jediné nároky jsou například na krmení (většinou 3x denně) nebo čištění akvária.
Existuje spoustu další domácích zvířátek, ale tyhle patří k jedním z nejvíce vyskytujících se.

králík

Velmi důležité pro chov zvířete v bytech je to, že nesmí poškozovat byt či jiné části domu ani obtěžovat okolí (například hlukem, štěkotem apod.).
Více informací o domácích mazlíčcích v bytě můžete najít také na .

Author: