Do západních Krkonoš s pronajatou dodávkou

Víte, že internetová mapa provozovaná serverem „seznam“ je jednou z nejlepších na světě? Můžete tu velmi snadno objevit v té turistické či fotografické verzi zajímavá místa v České republice, o nichž možná vůbec nevíte, a která by ovšem stála za prozkoumání. V současné době ovlivněné Covidem-19 schází lidem svobodný pohyb a je možné, a dokonce velmi pravděpodobné, že se bude celá řada dovolenkových pobytů realizovat bezpečnějším způsobem než dříve, a také bude dovolená více pohybově aktivní.

chata v Krkonoších

Máme-li na mysli „bezpečnější způsob cestování“, pak půjde o vlastní nebo pronajatý automobil. Vlak, autobus či letadlo přináší větší riziko nákazy a dalších komplikací, nehledě na požadavky na testování, očkování, karanténní opatření atd. Mnozí z nás raději oželí komfort cestovních kanceláří a budou si organizovat dovolenou po svém.

Jedním takovým řešením, které vám zároveň můžeme doporučit, je pronájem horské chalupy na celý týden pro větší počet osob, které se dobře znají, např. pro dvě rodiny s dětmi nebo partu přátel. Můžete spolu s tím využít i služeb půjčovny dodávek Praha a vycestovat s pronajatým vozem. Můžete se střídat v řízení auta, jízda ve větší skupině na pohodlných sedadlech je zábavnější a lépe se organizuje.

pohled na Krkonoše

Západní Krkonoše

Rádi bychom vám doporučili západní část Krkonoš pro týdenní pobyt nejen v zimě, ale především v letních měsících pro pěší turistiku, cyklistiku a samozřejmě i pro cestování s dodávkou. Předěl Krkonoš a Jizerských hor, oddělený údolím řeky Jizery, je jednou z nejkrásnějších horských scenérií ve střední Evropě, a jestliže to tu neznáte, budete příjemně překvapeni krásnými vyhlídkami a romantickou krajinou.

Do této oblasti zahrnujeme Rokytnici nad Jizerou, Harrachov, Paseky nad Jizerou, Kořenov, osadu Jizerka, Polubný, Rejdice, Příchovice, Desnou, Albrechtice v Jizerských horách, Josefův Důl, Jiřetín pod Bukovou a Tanvald.

Author: