Čistá voda pro lepší zážitek z koupání

Mít svou vlastní vodní plochu třeba na zahradě je rozhodně velká výhra, zvláště pak v parných dnech. Je někdy problém ji udržet dostatečně čistou.

Čistá voda pro lepší zážitek z koupání

Léto se blíží a s ním přijde pravděpodobně nová vlna veder. Alespoň tak to bylo v minulých letech a není důvod si myslet, že by zrovna tyto prázdniny měly být v tomto směru nějak zvlášť výjimečné. I proto si čím dál tím více majitelů zahrad pořizují vlastní koupací plochu. Někteří se snaží vytvořit si umělé vodní tůně, ale naprostá většina zájemců o domácí zahradní koupání preferuje osvědčenou klasiku ve formě bazénu. Ty u nás opravdu rostou jako houby po dešti a není divu. Nejen vedra, ale i jejich lákavé ceny k tomu vyloženě vybízejí.

Bazénová voda

Ovšem i když si pořídíte kvalitní vodní plochu, jejím zaplacením a vybudování starost o ní rozhodně nekončí, spíše právě naopak. Musíte se následně o vodu starat, jinak se vám to může nevyplatit. Koupání ve špinavé vodě je totiž zdravotně nepříliš výhodné a můžete na to doplatit. Kožní potíže jsou jen jedním z mnoha možných zdravotní důsledků takovéhoto konání.

Interiérový bazén

Naštěstí dnes již není problém pořídit si vhodné chemické prostředky, které by měly být při správném dávkování schopné odstranit veškeré nebezpečné cizorodé látky z bazénové vody. Naprostá většina majitelů vodních ploch využívá hlavně chlór a jeho různé odnože. Je totiž levný, efektivní a většině jedinců nevadí. Ovšem ne každý ho snáší tak jak by měl. Zvláště děti a lidé s citlivější kůží mohou mít po koupání ve vodě s chlórem kožní potíže. Naštěstí i v takovém případě existují alternativy.

https://www.youtube.com/watch?v=m3iMU6q-zBc

V poslední době se začala více používat mořská sůl do bazénu Chlorito. Jedná se o daleko šetrnější způsob dezinfekce než výše zmiňovaný chlór. Naopak, lidé, kteří mají rozličné dermatologické potíže, naopak koupel ve vodě obohacené mořskou solí vítají, jelikož ta blahodárně působí na pokožku. Ovšem musí se zkombinovat se solonizační jednotkou. Bez ní nemá sůl tak výrazné dezinfekční vlastnosti, aby se dala efektivně používat.

Author: